uTorrent, czym jest? Ściągnij uTorrent już dziś!

uTorrent to program komputerowy o darmowej licencji przeznaczony do wymiany plików pomiędzy jego użytkownikami. Użytkownik chcąc korzystać z uTorrenta ściąga interesującego go pliki, aplikacje, filmy czy muzykę które to zostają udostępnione przez innych użytkowników. Pobierając użytkownik zgadza się jednocześnie na udostępnienie części już pobranego pliku do wysyłki innym użytkownikom w ten sposób tworzy się sieć połączonych ze sobą komputerów wymieniających miedzy sobą informacje. Aplikacja szczyt swojej popularności miała na początku pierwszego dziesięciolecia XXI kiedy dostęp do filmów, seriali, oraz gier był ograniczony a ich ceny wysokie w stosunku do zarobków przeciętnego Polaka.

Dziś program uTorrent odzyskuje popularność ze względu na ograniczony dostęp do seriali np. Disney + który to wstrzymał się z wejściem na rynek Polski. Aplikacje uTorrent można porównać do serwera który jest rozdzielony na wiele stacji roboczych dzięki czemu nie ulega on przeciążeniu a szybkość łącza jest optymalnie rozdzielona na wiele jednostek. 

Jak pobrać uTorrent? 

Pobranie uTorrent nie jest niczym prostszym, wystarczy wejść na oficjalną stronę i pobrać klasyczną wersję która jest w pełni bezpłatna dla wszystkich użytkowników. Pobieranie i instalowanie nie powinno zająć dużo czasu, ponieważ sama aplikacja nie należy do mocno rozbudowanych. Po zainstalowaniu teraz również Ty możesz cieszyć się pobieraniem dowolnej ilości plików, filmów oraz gier na twój komputer!

Jak zacząć? Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji potrzebujemy adres pliku który nas interesuje więc w tym celu wchodzimy na stronę na której inni użytkownicy udostępniają swoje torrenty dla innych. Najpopularniejszymi stronami z torrentami jest np. Pirat Bay na którym zarejestrowanych jest tysiące użytkowników z całego świata wymieniających się plikami. W aplikacji jest opcja która umożliwia regulowanie szybkości transferu plików, które wysyłamy i pobieramy, nastawienie na wysyłkę danych sprawia że sam program przychylniej traktuje nas jako użytkowników i również pozwala szybciej pobierać interesujące nas treści,

Comments are closed.