Recenzja CCleaner — jak przyspieszyć uruchamianie za pomocą CCleaner

CCleaner to darmowy program do czyszczenia oprogramowania, który był chwalony online i offline. Chociaż sam program może nie być doskonały, wykonuje kilka przydatnych zadań. Po pierwsze, usuwa niepotrzebne pliki i dane oraz zbiera informacje o użytkownikach. Jest to ważne, ponieważ wiele złośliwych programów może przejąć kontrolę nad komputerem i zbierać prywatne informacje bez Twojej wiedzy. Ponadto CCleaner oferuje również szereg funkcji bezpieczeństwa. Ale jak to wszystko robi?

CCleaner ma ponad 2 miliardy pobrań
Piriform Software Ltd., kanadyjska firma programistyczna, właśnie ogłosiła, że ​​bezpłatny program optymalizacyjny CCleaner przekroczył dwa miliardy pobrań! To ogromny kamień milowy dla oprogramowania, które jest dostępne dla komputerów PC, Mac, Android i Linux od ponad 12 lat. CCleaner jest obecnie dostępny zarówno dla komputerów Mac, jak i PC, a także jest dostępny w chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogą uruchamiać program w przeglądarce i wykonywać za nich pracę.

Od listopada 2016 r. CCleaner miał ponad 2 miliardy pobrań na całym świecie i co tydzień zdobywał 5 milionów nowych użytkowników. Piriform powiedział, że popularność programu doprowadziła do wysokiego ryzyka infekcji złośliwym oprogramowaniem. Dlatego użytkownikom CCleaner zaleca się aktualizację do wersji 5.34. Pobierz najnowszą wersję CCleaner tutaj. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy.

Wykonuje kilka przydatnych zadań
CCleaner wykonuje kilka przydatnych zadań, które mogą pomóc w zwiększeniu szybkości komputera. Może usuwać pliki cookie, pamięć podręczną systemu, pliki dziennika i historię przeglądania. Może również wyczyścić autouzupełnianie i fragmenty plików oraz zabezpieczyć dysk twardy, zapobiegając kradzieży tożsamości. Jednak większość użytkowników nie potrzebowałaby wszystkich tych funkcji, aby zwiększyć szybkość swoich komputerów. Oto krótki przegląd programu Ccleaner.

Najpierw CCleaner skanuje rejestr systemu Windows w poszukiwaniu błędów i naprawia je. Możesz go uruchomić tylko wtedy, gdy masz uprawnienia administratora w swoim systemie. CCleaner nie może działać na komputerze publicznym, jeśli nie masz uprawnień administratora. Jeśli nie masz pewności, czy będzie działać w Twoim systemie, upewnij się, że jest na koncie administratora. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie hasła.

Zbiera informacje o systemie użytkownika
Chociaż funkcje czyszczenia dysku CCleaner są niezwykle przydatne, to również głęboko zagłębiają się w system użytkownika. W rezultacie może to być aplikacja, której niektórzy użytkownicy nie chcą. Istnieje jednak możliwość dostosowania ustawień aplikacji w celu dostosowania jej użytkowania. Oto kilka sposobów na dostosowanie opcji uruchamiania CCleaner:

Funkcja „Aktywne monitorowanie” programu CCleaner zbiera anonimowe informacje o systemie. Domyślnie ta funkcja jest domyślnie włączona, a CCleaner włącza ją ponownie po ponownym uruchomieniu. Użytkownicy byli bardzo zdenerwowani i Piriform szybko wycofał swoją decyzję o usunięciu wersji 5.45 ze swojej głównej strony pobierania. Jednak informacje wyciekły masowo.

Duplikuje wbudowane opcje systemu Windows
Jeśli używasz komputera, istnieje duża szansa, że ​​napotkałeś duplikaty programu CCleaner. Ten popularny program do czyszczenia komputerów PC ma jednak kilka niedociągnięć. Po pierwsze, wyszukuje tylko duplikaty plików w wybranych folderach. To może nie być najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy muszą usunąć wiele zduplikowanych plików ze swojego systemu. Istnieje jednak kilka przydatnych opcji zapewniających, że wyniki czyszczenia są tak dokładne, jak to możliwe.

Po pierwsze, CCleaner nie jest „wbudowaną” opcją systemu Windows. W związku z tym powinieneś zdawać sobie sprawę z jego ograniczeń. Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy Twój komputer ma zainstalowany program. Następnie wybierz narzędzie Duplicate Finder z listy narzędzi. Następnie wybierz folder lub dysk, który chcesz przeskanować. Po zakończeniu skanowania kliknij opcję Usuń, aby usunąć pasujące pliki.

Przyspiesza uruchamianie komputera
Jednym ze sposobów przyspieszenia uruchamiania komputera jest usunięcie wszystkich programów uruchamianych po uruchomieniu. Programy te zużywają pamięć i zasoby podczas uruchamiania komputera. Możesz użyć CCleaner, aby usunąć te niepotrzebne programy i odzyskać szybszy komputer. Program posiada również funkcję o nazwie STARTUP PROGRAMMER, która pozwala zarządzać programami uruchamianymi na komputerze. W razie potrzeby odinstaluje również programy.

Innym sposobem na przyspieszenie uruchamiania komputera jest zatrzymanie uruchamiania programów, które są ustawione na automatyczne uruchamianie. Większość aplikacji jest ustawiona tak, aby uruchamiała się automatycznie, nawet jeśli ich nie używasz. Możesz wyłączyć te programy w swoim menedżerze zadań, ale możesz pójść o krok dalej, używając narzędzia „Uruchamianie” CCleaner. To narzędzie zapewni pełniejszą listę programów i procesów uruchamianych po uruchomieniu komputera.

Comments are closed.