Naprawa pompy hydraulicznej – na co zwrócić uwagę

Jeśli Twoja pompa hydrauliczna od jakiegoś czasu ma problemy, możesz się zastanawiać, czy czas wezwać technika. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę w procesie naprawy pompy hydraulicznej. Najczęstszym problemem są nieszczelności, ale jest też wiele innych, w tym luźne połączenia. Wykonaj poniższe czynności, aby upewnić się, że Twoja pompa działa jak najlepiej! Naprawa pompy hydraulicznej ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wydajnej i płynnej pracy sprzętu.

Najczęstszym problemem są nieszczelności
Istnieje wiele różnych przyczyn przecieków. Luźne uszczelnienie lub przerwa w przewodzie hydraulicznym może spowodować nieszczelność, co może spowodować słabą pracę pompy. Badanie wycieków z pompy pomoże również ustalić, czy istnieje inny problem z innym elementem hydraulicznym. Brud i zatkane filtry mogą również spowodować przegrzanie układu hydraulicznego. Jeśli podejrzewasz, że przeciek jest przyczyną słabej wydajności pompy, być może nadszedł czas, aby zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Pompy tłokowe
Jeśli jesteś na rynku naprawy pomp hydraulicznych, musisz wiedzieć, na co zwracać uwagę, mając do czynienia z pompami tłokowymi. Zużyte części mogą powodować szereg problemów, w tym niską wydajność i hałas. Słychać metal na metalu, gdy części ścierają się ze sobą lub tłuką. Może to spowodować zużycie części wewnętrznych i dodatkowe niepotrzebne zużycie innych maszyn. Może to również prowadzić do rozległego projektu wymiany, więc najlepiej zasięgnąć porady specjalisty, zanim zrobisz cokolwiek samodzielnie.

Pompy łopatkowe
Jeśli masz problemy z hydrauliczną pompą łopatkową, nie jesteś sam. W wielu hydraulicznych pompach łopatkowych dochodzi do wycieków płynu. Wynika to z pogorszenia się części wewnętrznych. Sprawdź części wewnętrzne pod kątem oznak wycieku płynu, w tym zużytych tulei i uszczelek. Jeśli te oznaki są obecne, nadszedł czas, aby skontaktować się z centrum serwisowym naprawy hydraulicznej pompy łopatkowej. Uszkodzona pompa łopatkowa może prowadzić do poważnych uszkodzeń, a nawet obrażeń, dlatego ważne jest, aby skontaktować się ze specjalistą od napraw hydraulicznych pomp łopatkowych.

Luźne połączenia
W przypadku konieczności naprawy pompy hydraulicznej należy zawsze sprawdzić luzy połączeń. Prawidłowe luzy połączeń są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Węże mogą zmieniać długość pod ciśnieniem do 4% lub 2%. Prawidłowo dopasowany zespół przewodu hydraulicznego ma luz, aby dostosować się do zmian długości spowodowanych rozszerzaniem i kurczeniem. Zbyt mały luz w zespole węża hydraulicznego może skrócić żywotność węża, zmniejszając jego ogólną skuteczność. Dodatkowo, jeśli wąż jest za krótki lub za długi, może naprężać połączenia armatury, powodując przedwczesną metaliczną awarię.

Luźne złącza
Luźne sprzęgła w pompach hydraulicznych są niefortunną, ale nieuniknioną częścią pracy pompy. Źle wyregulowane sprzęgło może powodować poważne problemy w układach pomp, w tym niewspółosiowość i przedwczesne zużycie. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest regularne sprawdzanie połączeń i dokonywanie niezbędnych napraw. Ponadto właściwa naprawa luźnych sprzęgieł może zwiększyć wydajność układu pompy i skrócić całkowity czas przestoju. Oto kilka wskazówek do zapamiętania:

Brudny płyn
Chociaż systemy hydrauliczne są zaprojektowane do pracy w czystym środowisku, są podatne na zanieczyszczenia. Brudny układ hydrauliczny jest podatny na zanieczyszczenia zarówno w wyniku rutynowego czyszczenia, jak i niewłaściwej obsługi. Jeśli podejrzewasz, że Twój układ hydrauliczny jest brudny, zwróć uwagę na znaki wymienione poniżej. Zwróć uwagę na te objawy, aby wykryć problem, zanim stanie się poważny. Brudny olej hydrauliczny może prowadzić do kosztownych uszkodzeń sprzętu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać objawy i co robić.

Kawitacja
Dźwięk kawitacji w pompie hydraulicznej przypomina przepływający przez nią żwir lub kulki. Skutki przedłużonej kawitacji można zaobserwować na wirniku i innych elementach pompy. Problem można rozwiązać, identyfikując jego przyczyny. Sprawcą może być dowolny element pompy, taki jak wirnik, zawory lub kolanka. Jeśli zauważysz, że Twoja pompa ma problemy z kawitacją, poniższe wskazówki pomogą Ci zmniejszyć powagę problemu.

Właściwa konserwacja
Jeśli Twoja firma opiera się na pompach, odpowiednia konserwacja ma kluczowe znaczenie dla jej sukcesu. Niezależnie od tego, czy pompy są używane do produkcji żywności i napojów, czy do uzdatniania wody, wadliwie działająca pompa może narazić cały zakład na ryzyko awarii. Regularna konserwacja pomoże utrzymać hydraulikę w najlepszym stanie i zapewni jej wieloletnią żywotność. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo konserwować pompy hydrauliczne. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uniknąć kosztownych napraw pompy hydraulicznej.

Źródło: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/ 

Comments are closed.