Jakie są zalety Bitcoina?

Co to jest Bitcoin? W przeciwieństwie do konwencjonalnych walut, bitcoin nie ma banku centralnego ani administratora. Zamiast tego wysyłasz bitcoin bezpośrednio od użytkownika do użytkownika za pośrednictwem sieci bitcoin peer-to-peer. Nie potrzebujesz pośredników do dokonywania płatności. Pozwala to uniknąć wysokich opłat związanych z bankami. Należy jednak zauważyć, że nie wszyscy użytkownicy sieci bitcoin peer-to-peer znajdują się w tym samym miejscu. Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z pośrednikami, rozważ użycie innej waluty.

Ze względu na dużą zmienność bitcoin nie jest dla przeciętnego inwestora. Jest to raczej tylko dla tych, którzy chcą podjąć wysoki poziom ryzyka. Dzieje się tak, ponieważ cena bitcoina jest bardzo podatna na opinie wpływowych osób. Dla porównania, akcje Apple są wyceniane w oparciu o podstawy, podczas gdy Bitcoin opiera się wyłącznie na stosunku popytu do podaży. Chociaż nie jest to dla każdego inwestora, ta zmienność sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla tych, którzy chcą zachować szczególną ostrożność i podjąć wyższy poziom ryzyka. najlepsza giełda bitcoin

Bitcoin jest również bezpieczniejszy. Nie wymaga przeprowadzenia transakcji przez bank ani osobę trzecią. Podczas gdy tradycyjne waluty mają banki, podmioty te są bardziej podatne na oszustwa. W związku z tym bitcoin zapewnia większą prywatność i bezpieczeństwo. Co więcej, nie ma ustalonej ceny i nie można go ukraść. Ponadto nie ma ryzyka utraty pieniędzy. W rezultacie nie ma wymiany ani scentralizowanych pośredników, dzięki czemu wymiana walut jest jeszcze bezpieczniejsza i łatwiejsza.

Bitcoin to zdecentralizowana waluta. Nie ma żadnego banku centralnego ani rządu, co oznacza, że ​​żadna osoba trzecia nie kontroluje wartości waluty. W rezultacie nie ma potrzeby, aby rządy go regulowały. Pozwala to również użytkownikom zachować wartość swoich aktywów. Ponadto jest w pełni legalny w użyciu i może być używany do podróży i darowizn na cele charytatywne. Na przykład jest teraz akceptowany przez wiele stron internetowych, w tym Expedia i Microsoft.

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, bitcoin nie posiada banku centralnego. To globalna waluta, która nie zamyka się w weekendy i nie jest kontrolowana przez żaden pojedynczy podmiot. Co więcej, jest nieuregulowany. Chociaż większość krajów nie ma scentralizowanej waluty, nie jest ona wspierana przez rząd. W rezultacie, jeśli użyjesz go do robienia zakupów, nie zostanie on ocenzurowany ani wykorzystany do szpiegowania Ciebie. kanga exchange opinie

Bitcoin został zaprojektowany jako system płatności, który jest wolny od jakiegokolwiek banku centralnego lub rządu. Celem bitcoina jest zapewnienie bezpiecznego i anonimowego sposobu przesyłania pieniędzy przez Internet. Algorytm SHA-256, który jest kluczem do bitcoina, został opracowany przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa USA. Chociaż niemożliwe jest złamanie algorytmu SHA-256, nie można zhakować bitcoina. Jego klucze prywatne są chronione kryptografią, co utrudnia ich kradzież.

Comments are closed.